Aktualności
Akcje ekologiczne już za nami
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 29, kwiecień 2025 13:21
- Odsłony: 129
Już za nami Akcja „Czysta Rzeka”, a także akcja „Chroń Przyrodę, przyroda chroni nas”.
Główną organizatorką wydarzeń była Agnieszka Januszek – Radna Naszej Gminy.
To dwie, piękne, oddolne inicjatywy ekologiczno-społeczne, których celem jest sprzątanie terenów wzdłuż rzek, jezior, lasów, łąk, pól, otaczającej nas przyrody.
Uczestnicy–mieszkańcy, dzieci, wolontariusze–wspólnie zadbali o środowisko zbierając śmieci, przyczyniając się do ochrony przyrody.
Akcje nie tylko poprawiają stan naszych rzek, otaczającej nas przyrody ale również budują świadomość ekologiczną i wzmacniają wspólnotę lokalną.
Szczególne podziękowania kierujemy do Agnieszki Januszek. Dzięki jej zaangażowaniu, determinacji i pasji możliwe było skuteczne przeprowadzenie obu akcji i zainspirowanie wielu osób do troski o nasze naturalne otoczenie.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, uczniom szkoły, nauczycielom, mieszkańcom, każdej osobie, która z troską o nasze środowisko wzięła aktywny udział w akcji..
Dziękujemy za każdy drobny gest i pokazanie, że warto.
Patronat nad wydarzeniem objęli Wójt Gminy Chełm Śląski Andrzej Seweryn i Gminny Ośrodek Kultury w Chełmie Śląskim.
Dzisiejsze sprzątanie terenów zielonych, lasu, terenów wzdłuż rzeki, spacer etnobotaniczny brzegiem rzeki, warsztaty ekologiczne, a także wspólny śpiew i muzyka, to doskonale z pożytkiem spędzony czas na świeżym powietrzu.
Żywa lekcja ekologii i przyrody już za nami. Długo będziemy ją wspominać. Dziękujemy za Waszą obecność.
Oddolną inicjatywę „Chroń Przyrodę, przyroda chroni nas” zorganizowano w ramach projektu „ROZWIJAMY POTENCJAŁY - Powiatowy Program Transformacji Pokoleniowej” Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lędzinach. Dziękujemy!