Zapraszamy na nadchodzący dyżur ekodoradcy, który odbędzie się 22 października 2024 r. w godzinach od 9:00 do 14:00 w Urzędzie Gminy Chełm Śląski przy ul. Konarskiego 2.

W ramach spotkania ekodoradca udzielać będzie indywidualnych konsultacji, podczas których każda zainteresowana osoba będzie mogła:

  1. dowiedzieć się o dostępnych programach dofinansowań do wymiany źródła ciepła, termomodernizacji budynku lub instalacji paneli fotowoltaicznych,
  2. wspólnie z ekodoradcą wypełnić wnioski do programów takich jak: „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd”, „Moje Ciepło” oraz innych,
  3. zyskać wiedzę na temat podnoszenia efektywności energetycznej budynku oraz optymalnego doboru źródła ciepła,
  4. zapoznać się z kluczowymi aspektami uchwały antysmogowej.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Konsultacje będą prowadzone przez Ekodoradcę Subregionalnego Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego w ramach projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”.