Aktualności

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmie Śl. pod patronatem Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmie Śl. pod patronatem Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach!
W wyniku starań i rozmów Wójta Gminy Stanisława Jagody i osobistego zaangażowania Prof. Jana Klimka - Prezesa Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości  w Katowicach Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmie Śl. został objęty patronatem tej znaczącej instytucji.
Patronat będzie obejmował wiele form współpracy, które zapewne przyczynią się do wzorcowej organizacji w naszej Szkole kształcenia w zawodach rzemieślniczych - mówi Wójt.
Izba Rzemieślnicza deklaruje między innymi: udział ekspertów Izby w zajęciach dydaktycznych, współpracę przy organizacji imprez okolicznościowych związanych  z tematyką kształcenia zawodowego, zapraszanie nauczycieli i uczniów na uroczystości organizowane przez Izbę, umieszczenie na stronie internetowej Izby informacji o objęciu patronatem ZSP w Chełmie Śl.
 Wymierną korzyścią będzie też umożliwienie Szkole udziału w różnego rodzaju projektach realizowanych przez Izbę (są one przedstawione na stronie internetowej
tej instytucji) oraz  wykorzystanie loga Izby w materiałach promujących Szkołę.
Przedstawiciele Izby wezmą też udział w spotkaniach z rodzicami i uczniami w celu upowszechniania idei kształcenia zawodowego wśród młodzieży.
Organizacja kształcenia zawodowego w naszej Szkole to dla nas duże wyzwanie, cieszymy się, że wspólnie z Izbą możemy podjąć się tego przedsięwzięcia w sposób przemyślany  i rzetelny. Jestem przekonany, że młodzież, która trafi do naszych klas wielozawodowych, gdzie proponujemy naukę w wielu atrakcyjnych zawodach: fryzjer, cukiernik, monter instalacji gazowych, ślusarz, betoniarz-zbrojarz, murarz, mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, blacharz samochodowy, kominiarz, monter instalacji  i urządzeń sanitarnych, blacharz, dekarz, może liczyć na uzyskanie wiedzy teoretycznej  i praktycznej na bardzo dobrym poziomie. Duże znaczenie ma też fakt, że młodzi ludzie będą mogli uzyskać cenne informacje i pomoc od uznanych w środowisku rzemieślniczym fachowców – dodaje Wójt Gminy.
Oprócz klas wielozawodowych, w Zespole Szkół  Ponadgimnazjalnych można podjąć naukę w Technikum: w zawodzie technik teleinformatyk oraz  technik mechanik –
w tym zawodzie z budżetu Gminy sfinansowany będzie kurs prawa jazdy dla uczniów! Ponadto planowane jest uruchomienie Liceum Profilowanego o profilu
usługowo - gospodarczym oraz bogatej oferty kształcenia dla dorosłych w zawodach: technik teleinformatyk, technik prac biurowych, technik usług kosmetycznych, technik BHP, technik mechanik, pracownik socjalny.
Więcej informacji o ZSP można znaleźć na stronie internetowej: zsp.chelmslaski.com.

STAROSTWO POWIATOWE

Obywatel

 

CEIDG

NARODOWE SIŁY REZERWOWE

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Biznes.gov.pl

Stowarzyszenie Gmin Górniczych

sgg

Klauzula informacyjna dla interesantów Urzędu Gminy w Chełmie Śląskim (RODO) rozwiń
Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.