Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Chełm Śląski


11 listopada w 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, dla upamiętnienia tego ważnego wydarzenia, obchody w naszej gminie rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w chełmskim Kościele.

O godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Owocowej, odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej w Chełmie Śląskim pod batutą Michała Urbańczyka. Wydarzenie swoim wokalem uświetniła solistka - Agnieszka Badura, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary klasycznej.

Podczas koncertu przedstawiono rozstrzygnięcie i wyniki Gminnego Konkursu Fotograficznego „Polska to MY! :)

Komisja konkursowa dokonała oceny 34 prac konkursowych w 3 kategoriach wiekowych:

I miejsce w kategorii wiekowej przedszkolacy, zajęła grupa BIEDRONKI z wychowawcą Aleksandrą Pyrczek - Koziołek,

I miejsce w kategorii wiekowej klasy I-III, zajęła klasa 1 z SP1 w Chełmie Śląskim z wychowawcą Urszulą Bigaj.

I miejsce w kategorii wiekowej klasy IV-VIII, zajęła klasa VIII z SP1 w Chełmie Śląskim z wychowawcą Agatą Żołneczko.

Nagroda dla wszystkich zwycięzców to wycieczka dla całej grupy/klasy do ciekawego miejsca - ustalonego z uczestnikami i wychowawcami w ramach środków finansowych, przewidzianych na organizację konkursu.

Wszystkie dzieci oraz uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

Narodowe Święto Niepodległości co roku w Naszej Gminie, obchodzone jest w sposób uroczysty.

Biało-czerwone flagi niezmiennie przyozdabiają budynki i ulice gminy dla upamiętnienia i podkreślenia wagi tego Święta dla wszystkich Polaków.

1

2

 

3

4

5

6

7

STAROSTWO POWIATOWE

Obywatel

 

CEIDG

NARODOWE SIŁY REZERWOWE

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Biznes.gov.pl

Stowarzyszenie Gmin Górniczych

sgg

Klauzula informacyjna dla interesantów Urzędu Gminy w Chełmie Śląskim (RODO) rozwiń
Zamknij
Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że strona www.chelmsl.pl w celu realizacji usług korzysta z plików cookie. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na instalację jednego lub kilku plików cookie na urządzeniu końcowym.